Serie A: Lazio wygrywa z Hellasem, Wszołek z asystą

sporticos.com

W meczu 25. kolejki Serie A Lazio Rzym na Stadio Olimpico pokonało zespół Hellas Verona 5:2. Paweł Wszołek rozegrał pełne 90 minut, zanotował asystę przy trafieniu Luci Toniego. Dominik Furman cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że mecz zakończy się tak wysokim rezultatem. Lazio w trzech poprzednich spotkaniach nie potrafiło trafić do siatki. Złą passę przełamał Alessandro Matri, który po prostopadłym podaniu od Danilo Cataldiego zdobył pierwszą bramkę w 45. minucie. Na 2:0 podwyższył w 50. minucie Stefano Mauri, a asystę ponownie zaliczył Cataldi. Trzecią bramkę dla Lazio strzelił w 69. minucie Felipe Anderson po podaniu Matriego, który znajdował się na minimalnym spalonym. Gdy wydawało się, że gospodarze bezpiecznie dowiozą wynik do końca meczu, piłkarze z Verony w przeciągu niecałych dziesięciu minut zdobyli dwie bramki. W 72. minucie Leandro Greco zaskoczył bramkarza Lazio Federico Marchettiego i pokonał włoskiego golkipera bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Siedem minut później gola zdobył Luca Toni, po dośrodkowaniu Pawła Wszołka. Polak dograł piłkę w pole karne, a Włoch zgubił kryjącego go obrońcę i trafił do siatki. Zawodnicy ostatniej drużyny Serie A  starali się doprowadzić do remisu, ale w 82. minucie narazili się na kontratak. Z piłką do przodu ruszył Miroslav Klose i dośrodkował do Balde Keity, który strzałem z powietrza, z pierwszej piłki nie dał szans Golliniemu. Wynik spotkania ustalił wracający po kontuzji Antonio Candreva, zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Paweł Wszołek zaprezentował kilka ciekawych akcji, wyróżniał się na tle swoich kolegów z drużyny. Także w 28. minucie meczu mógł zanotować asystę, ale po jego dośrodkowaniu po strzale głową Luci Toniego piłka minimalnie minęła bramkę. Natomiast w 60. minucie Polak wypożyczony z Sampdorii dograł piłkę w pole karne, a nieudolna próba wybicia futbolówki przez obrońcę Lazio – Wesley’a Hoedt’a zakończyła się uderzeniem w poprzeczkę przez Holendra. Drugi z Polaków – Dominik Furman przebieg spotkania śledził z perspektywy ławki rezerwowych.

11.02.2016 r., Stadio Olimpico, 25. kolejka Serie A

Lazio Rzym 5:2 Hellas Verona (1:0)

Bramki: Alessandro Matri (45), Stefano Mauri (50), Felipe Anderson (69), Balde Keita (82), Antonio Candreva (90-karny) – Leandro Greco (72), Luca Toni (79)

Żółta kartka: Mauricio (71)

Lazio Rzym: Federico Marchetti – Mauricio, Wesley Hoedt, Abdoulay Konko, Senad LulićLucas Biglia, Danilo Cataldi, Sergej Milinković-Savić – Stefano Mauri (73. Balde Keita), Alessandro Matri (80. Miroslav Klose), Felipe Anderson (85. Antonio Candreva)

Hellas Verona: Pierluigi Gollini – Filip Helander, Vangelis Moras, Eros Pisano, Mohamed Salim Fares (51. Romulo) – Leandro Greco, Artur Ionita, Boško Janković (51. Gilberto Junior), Paweł Wszołek – Giampaolo Pazzini (69. Juan Gómez Taleb), Luca Toni