Porto rozbiło Basel i melduje się w ćwierćfinale LM

FC Porto pokonało FC Basel 4:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami padł remis. Takie rozstrzygnięcia dały awans do najlepszej ósemki Champions League drużynie „Smoków”.

Po remisie u siebie piłkarze z Bazylei przystępowali do tego meczu z wielkimi nadziejami na wyeliminowanie bardziej utytułowanego rywala. Jednak od początku meczu gracze z Portugalii byli lepszym zespołem i ostatecznie nie pozostawili złudzeń rywalom. Od pierwszych minut widoczna była przewaga gospodarzy. Zdobyty w 14. minucie przez Yacine Brahimiego gol tylko ich utwierdził w swoich poczynaniach. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło. Goście jednak mogli dziękować za najniższy wymiar kary, bo sytuacji Porto miało co najmniej kilka.

Można powiedzieć, że co się odwlecze to nie uciecze. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy było już 2:0. Autorem gola dla Porto był Hector Herrera. Z biegiem minut trwała przewaga gospodarzy, a goście wyraźnie opadli z sił zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Druga bramka podcięła im skrzydła. Dwa kolejne gole padły w 56. i 76. minucie gry. Strzelcami Casemiro i Vincent Aboubakar. Na koniec meczu, już w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył niezwykle doświadczony stoper drużyny Basel, Walter Samuel.

FC Porto rozegrało znakomity mecz i teraz rodzi się pytanie, czy pokonanie Basel to szczyt możliwości podopiecznych trenera Lopetegui, czy też może będziemy świadkami niezwykłego sezonu w Lidze Mistrzów w wykonaniu Portugalczyków, jak niegdyś, gdy wygrywali całe rozgrywki?

10.03.2015, godz.20.45, Liga Mistrzów, 1/8 finału, mecz rewanżowy: FC Porto – FC Basel 4:0(1:0)