W najciekawiej zapowiadającym się sobotnim meczu Lotto Ekstraklasy trzecia w tabeli Arka Gdynia podzieliła się punktami z wiceliderem – Zagłębiem Lubin. W Gdyni padł remis 1:1.

Oba zespoły przystępowały do tego spotkania z dorobkiem 12 punktów. Stawką meczu była pozycja lidera Lotto Ekstraklasy, przynajmniej do jutra, kiedy to swój mecz rozegra dotychczasowy lider – Lechia Gdańsk. Zwiastowało to duże emocje.
Spotkanie od pierwszych minut toczyło się w szybkim tempie. Gra była jednak bardzo chaotyczna i mało było jakości w ofensywnych poczynaniach obu drużyn. Pierwsza bramka padła w 25. minucie. Po zagraniu Łukasza Piątka w pole karne gdynian, niefortunnie interweniował Michał Marcjanik, który zaskoczył Konrada Jałochę i wyprowadził gości na prowadzenie. Był to pierwszy w tym sezonie gol stracony przez Arkę na własnym stadionie.
Po zdobyciu gola podopieczni Piotra Stokowca skupili się na defensywie, a więcej pola do popisu mieli gospodarze. Nie przynosiło to jednak zamierzonych efektów i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 50. minucie pięknym strzałem z woleja do wyrównania doprowadził Miroslav Bożok. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego próbowali pójść za ciosem i osiągnęli zdecydowaną przewagę na boisku, stwarzając liczne okazje do objęcia prowadzenia. Najbliżej celu byli w 71. minucie, kiedy po strzale Dariusza Zjawińskiego piłka trafiła w słupek. Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
0:1 – 25′ – Michał Marcjanik (sam.)
1:1 – 50′ – Miroslav Bożok