Dwa gole Milika i zwycięstwo nad Milanem

Wicemistrz Italii w 2.kolejce Serie A grał swój mecz u siebie na San Paolo z AC Milan. Po pierwszej kolejce Napoli miało jeden punkt wywalczony po remisie 2:2 z  beniaminkiem z Pescary , który do przerwy prowadził 2:0 jednak jokerem w talii Maurizio Sarriego okazał się Dries Mertens , który strzelił dwa gole po przerwie. Natomiast Milan  wygrał 3:2 z Torino po kapitalnej obronie rzutu karnego przez Gigiego Donnarummę  w ostatniej minucie meczu na San Siro.

Tuż przed rozpoczęciem meczu mieliśmy sytuację , w której pamiątkową koszulkę otrzymał Fazi Ghoulam dla którego był to setny występ w barwach drużyny z Neapolu , a także piłkarze upamiętnili ofiary trzęsienia ziemi w Amatrice , w których zginęły 294 osoby, a ok. 400  jest rannych.

Pierwszą groźną sytuację mieli zawodnicy Vincenzo Montelli już w 8.minucie idealne podanie M’Baye Nianga otrzymał Ignazio Abate i mając przed sobą praktycznie pustą bramkę fatalnie przestrzelił. W 14.minucie  Bonaventura krótko zagrywa do Suso ten centruje w pole karne , wybijają zawodnicy Napoli piłka trafia do Nianga ,który trafia w Romagnoliego. Jednak młody obrońca był  na spalonym i sędzia bramki nie uznał.

Pięć minut później Dries Mertens uderza w słupek i do dobitki dobiega Arkadiusz Milik i otwiera wynik meczu na San Paolo.  W 27.minucie z narożnika pola karnego strzał oddał Dries Mertens , ale fantastycznie obronił to uderzenie 17-letni bramkarz Milanu Gigi Donnarumma. W 33. minucie Jose Callejón dośrodkował na głowę  do Arkadiusza Milika i polski napastnik mógł się cieszyć z drugiego gola w tym meczu. Do przerwy wynik się nie zmienił i wicemistrz Włoch prowadził 2:0.

Po przerwie lepiej zaczęli grać goście z Mediolanu i już trzy minuty po przerwie Bonaventura  zagrywa do  Nianga , a ten trafia tylko w boczną siatkę. W 51.minucie Suso zagrywa prostopadłą piłkę do Nianga , który decyduje się na indywidualną akcję i młody Francuz może cieszyć się z gola. Tuż po bramce kontaktowej na trybuny za dyskusje z sędzią na trybuny został wysłany trener drużyny gospodarzy Maurizio Sarri .Cztery minuty później Giacomo Bonaventura uderza zza pola karnego na bramkę rywala , ale jego uderzenie blokują obrońcy Napoli i po chwili do piłki dopada Suso , który decyduje się na strzał z dwudziestu metrów na bramkę Pepe Reiny i posyła piłkę w lewe okienko jego bramki na tyle skutecznie, że po dziesięciu minutach drugiej połowie mieliśmy już remis.

Fakt ,że Milan doprowadził do remisu podziałał na gospodarzy otrzeźwiająco  i momentalnie przejęli  kontrolę nad grą. W 73. minucie na boisku pojawił się drugi z Polaków , Piotr Zieliński  ,który minutę później przeprowadził akcję środkiem pola i  zagrał na lewą stronę do Mertensa , który uderzył na bramkę Donnarummy i  młody Włoch popisał się kapitalną interwencją jednak nie na tyle precyzyjnie by wybić ją na rzut rożny i do dobitki dopadł Jose Callejón i Napoli prowadziło 3:2.

W 76.minucie Juraj Kucka zachował się niesportowo i odepchnął rywala za co otrzymał żółtą , ale wdał się w dyskusję z arbitrem i musiał opuścić boisko ponieważ otrzymał drugą żółtą kartkę. W 81.minucie mieliśmy dwie zmiany defensywne w ekipie Rossoneri za Carlosa Baccę i Ignazio Abate weszli Davide Calabria i Jose Sosa. W tej samej minucie mieliśmy rzut  wolny dla Milanu , z którego nic nie wynikło ponieważ gospodarze wybili piłkę poza pole karne jednak jak można było zobaczyć w powtórce sędzia powinien pokazać rzut karny dla Mediolańczyków ponieważ Raul Albiol zagrał ręką. W 88.minucie AC Milan grał już w dziewięciu ponieważ drugą żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał M’Baye Niang ponieważ przeszkadzał na Pepe Reinie w wybiciu piłki i odepchnął Hiszpana za co musiał opuścić boisko.

W 94.minucie wprowadzony chwilę wcześniej Lorenzo Insigne zagrywa piłkę do Callejóna jednak w całej sytuacji przeszkodził Alessio Romagnoli , który ratując się przed samobójem wybił piłkę rękoma z linii bramkowej jednak jego heroiczna interwencja nie zapobiegła utracie gola i do piłki dopadł Jose Callejón strzelając swojego drugiego gola w tym meczu i ustalając wynik meczu . Trzeci z Polaków Igor Łasicki oglądał mecz z ławki rezerwowych.

SSC Napoli- AC Milan 4:2 (2:0)