W pierwszym niedzielnym meczu 22. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań wygrał 5:2 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Po dwie bramki dla Kolejorza zdobyli Szymon Pawłowski i Dawid Kownacki, jedno trafienie dołożył Nicki Bille Nielsen. Dla gości z Niecieczy dwa gole strzelił Wojciech Kędziora.

Pierwsza bramka padła już w 11. minucie spotkania. Szymon Pawłowski po wymianie podań z Karolem Linettym,  znalazł się w polu karnym i uderzeniem piłki między nogami Pilarza trafił do siatki. Dwie minuty później mógł być już remis, ale po strzale Wojciecha Kędziory i obronie Jasmina Buricia piłka trafiła w słupek. Pod koniec pierwszej połowy – w 42. minucie Karol Linetty ruszył z piłką od środkowej linii boiska i podał do sprowadzonego w tym okienku transferowym Nickiego Bille Nielsena. Duńczyk znakomicie wykończył tę sytuację i gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Radość nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ dwie minuty później piłkarze beniaminka zdobyli bramkę kontaktową. Dariusz Jarecki dośrodkował po ziemi do niepilnowanego Wojciecha Kędziory, a ten dokładnym strzałem obok słupka pokonał Buricia. Cztery minuty po przerwie był już remis. Jakub Biskup ograł Lovrencsics’a i podał do Wojciecha Kędziory, który mógł cieszyć ze swojej drugiej bramki w tym meczu i czwartej w sezonie. W 57. minucie Lech ponownie wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do samego końca meczu. Karol Linetty znalazł prostopadłym podaniem Szymona Pawłowskiego, który minął bramkarza Termalici i trafił do pustej bramki. W 89. minucie sędzia Paweł Gil podyktował rzut karny za faul Pavola Stano na Darko Jevticiu, a Dawid Kownacki, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie pewnie zamienił jedenastkę na bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu ponownie do siatki trafił Dawid Kownacki, który po podaniu Macieja Gajosa, wypuścił sobie piłkę i pięknym strzałem nie dał szans Pilarzowi.

Po tej wygranej Lech Poznań wyprzedził Ruch Chorzów i zajmuje 5. miejsce w tabeli, Termalica znajduje się na 13. pozycji z trzy punktową przewagą nad strefą spadkową.

Lech Poznań 5:2 Termalica Bruk-Bet Nieciecza (2:1)

Bramki: Szymon Pawłowski (11 i 57), Nicki Bille Nielsen (42), Dawid Kownacki (90-karny i 90+2) – Wojciech Kędziora (44 i 49)

Żółte kartki: Łukasz Trałka (37), Karol Linetty (70)

Lech Poznań: Jasmin Burić, Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Vladimir Volkov – Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (77. Maciej Gajos) – Gergo Lovrencsics (65. Darko Jevtić), Karol Linetty, Szymon Pawłowski – Nicki Bille Nielsen (88. Dawid Kownacki)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Krzysztof Pilarz – Sebastian Ziajka, Artem Putiwcew, Pavol Stano, Dariusz Jarecki – Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak (85. Wołodymyr Kowal) – Dawid Plizga, Tomasz Foszmańczyk (46. Patrik Misak), Jakub Biskup (79. Martin Juhar) – Wojciech Kędziora

Sędzia: Paweł Gil

Widzów: 17 148