W spotkaniu 14. kolejki hiszpańskiej Primera Division Villarreal pokonał Rayo Vallecano 2:1. Bohaterem meczu został Cedric Bakambu, autor dwóch trafień dla “Żółtej łodzi podwodnej”.

Villarreal u siebie mierzył się z Rayo 7-krotnie i bilans tych spotkań jest lepszy dla podopiecznych Torala. Wygrali 5 meczów, zaliczyli jedną porażkę oraz jeden remis.

Choć w pierwszej połowie dominowali gospodarze i co rusz ostrzeliwali bramkę Rodrigueza, to gola zdobyli przyjezdni. Kilka minut przed przerwą Jozabed popisał się fantastycznym uderzeniem w okienko bramki Areoli i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej części spotkania Villarreal wziął się za odrabianie strat i w 69. minucie ich starania przyniosły skutki. Soldado zgrał piłkę w polu karnym do Bakambu, który bez najmniejszych problemów umieścił futbolówkę w bramce Rayo.

Na kilka minut przed końcem meczu El Madrigal oszalało z radości. Bakambu po podaniu od Suareza ponownie wpisał się na listę strzelców, dzięki czemu jego drużyna zainkasowała ważne trzy punkty.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Villarreal plasuje się na 5. pozycji w tabeli z dorobkiem 24. punktów, zaś “The Vallecas” znajduje się 3 miejsca nad strefą spadkową z 14 “oczkami” na koncie.

Villarreal CF 2-1 Rayo Vallecano, 6.12.2015 r., El Madrigal, Villarreal.

0-1, Jozabed (41′)

1-1, Bakambu (69′)

2-1, Bakambu (86′)