Real Madryt wygrał 4:1 z Getafe w ramach 14. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Bramki dla “Królewskich” zdobywali Bale, Ronaldo i dwie Benzema. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Alexis.

2015 rok nie jest udany dla Realu. Ostatnio do wysokiej porażki przed własną publicznością w klasyku z FC Barcelona doszło wykluczenie z rozgrywek o Puchar Hiszpanii, ponieważ w meczu z Cadiz wystąpił Dennis Cheryshev, który powinien pauzować za kartki złapane w poprzednim sezonie.

Jednak “Los Blancos” już w 4. minucie pokazali, że dzisiaj interesuje ich tylko zwycięstwo i problemy odstawiają na bok. Po dośrodkowaniu od Pepe piłkę do siatki Guiaty wbił Benzema.

W 16. minucie było już 2:0 dla Realu Madryt. I znów na liście strzelców Benzema. Francuz otrzymał podanie od Bale’a wyszedł na czystą pozycję i spokojnym strzałem dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie.

Rafie Benitezowi zależało na zamknięciu tego meczu już w pierwszej odsłonie, dlatego jego ekipa zabrała się do roboty. Najpierw do siatki trafił Bale po podaniu od Ronaldo, a chwilę potem Portugalczyk sam znalazł się na liście strzelców wykorzystując dogranie od Kroosa i po pierwszej połowie było wiadome, że Real tego meczu przegrać nie może.

Druga połowa nie była tak porywająca. Ronaldo i spółka chcieli jak najszybciej dotrwać do końca meczu, zaś Getafe szukało okazji by podreperować wynik.

Taka szansa nadarzyła się na 20 minut przed końcem spotkania, kiedy to Alexis uderzeniem głową wpakował piłkę do bramki Navasa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Real mógł cieszyć się z trzech punktów.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Real przynajmniej do wieczora będzie tracił 3 punkty do FC Barcelona, która o 20:30 rozegra mecz z Valencią na Mestalla, z kolei Getafe z dorobkiem 14 plasuje się na 13. lokacie w tabeli.

Real Madryt 4-1 Getafe, 5.12.2015 r., Santiago Bernabeu, Madryt.

1:0, Benzema (4′)

2:0, Benzema (16′),

3:0, Bale (35′)

4:0, Ronaldo (38′)

4:1, Alexis (70′)