W meczu 6. kolejki angielskiej Premier League w derbach Londynu Tottenham rozprawił się z Crystal Palace 1:0 a gola na wagę trzech punktów zdobył Son Heung-Min.

Tottenham w ubiegłym tygodniu grał w delegacji Sunderland 1:0 po bramce Ryana Masona, a w czwartek w Lidze Europejskiej “Koguty” pokonały Quarabag 3:1 (2 x Son, Lamela), natomiast Crystal w końcowych sekundach stracili punkt w rywalizacji z Manchesterem City (ich katem okazał się Kelechi Ineanacho).

W pierwszej połowie obie ekipy miały szansę na zdobycie gola. Tottenham mógł objąć prowadzenie chociażby po strzale Delle Aliego, lub po okazji, którą zmarnował Harry Kane. Napastnik reprezentacji Anglii odebrał wybitą piłkę, jednak jego strzał wylądował poszybował daleko od bramki McCarthy’ego. W odpowiedzi Bakary Sako uderzył z rzutu wolnego, ale Hugo Lloris nie dał się zaskoczyć. Yohan Cabaye również mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał zatrzymał się na słupku gospodarzy.

W drugiej połowie kibice wreszcie doczekali się bramki. Christian Eriksen, który zameldował się na placu gry chwilę wcześniej idealnie obsłużył podaniem Son’a a reprezentant Korei Południowej pognał sam na bramkę Crystal idealnie wykańczając strzałem w krótki róg McCarthy’ego. Po tym ciosie Crystal nie zdołało podnieść się z kolan i ostatecznie uległo Pocchetino i spółce 1:0.

Wobec dzisiejszej wygranej nad Crystal Palace drużyna Tottenhamu awansowała na 9. pozycję, z 9. punktami na koncie, natomiast podopieczni Alana Pardew znajdują się tuż nad Tottenhamem również z 9. oczkami na koncie.

Tottenham 1:0 Crystal Palace, 20.09.2015 r., godz. 14:30, White Hart Lane.

1:0, Son (68′)