Długo walczył Inter. Na trochę włączyło się Lazio. Na sam koniec sezonu sygnały dawała także Atalanta. Wszystko to jednak na nic. Stara Dama po raz 9. z rzędu sięga po Scudetto, a Ronaldo nie odpuszcza w walce o Złotego Buta.

Zwycięstwo 2:0 nad Sampdorią na własnym stadionie daje kolejne mistrzostwo Juve. Genueńczycy starali się stawiać opór, lecz nie zdołali zatrzymać piłkarzy Maurizio Sarriego. Mecz obfitował w walkę z obu stron. Nowi – starzy mistrzowie długo nie mogli się wstrzelić. Wynik otworzyli dopiero w siódmej minucie czasu doliczonego do 1 części gry. Sprytne podanie z rzutu wolnego na bramkę bardzo precyzyjnym strzałem w róg bramki zamienił Cristiano Ronaldo.  Goni zatem Roberta Lewandowskiego i Ciro Immobile, którzy mają po 34 bramki, Portugalczyk trafił po raz 31. w tym sezonie. W 89′ minucie miał jeszcze okazję zwiększyć swój dorobek. Z rzutu karnego po faulu na Danilo trafił jednakowoż w poprzeczkę. Wynik meczu ustalił zatem Bernardeschi, który odblokował się wreszcie golem w 67′ minucie. Blisko gola także był Ronaldo, jednak to Włoch wykazał się dobrym wyczuciem i z bliska wbił piłkę do siatki pozostawiając Audero bez najmniejszych szans.

Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki, walka o mistrzostwo zakończona. Rozegra się już jedynie pojedynek o Złotego Buta pomiędzy Immobile a Ronaldo. Biancocelesti zagrają jeszcze z Brescią i Napoli. Stara Dama zaś z Cagliari i Romą.