Serie A: Juventus znowu mistrzem Włoch!

legit.ng

Długo walczył Inter. Na trochę włączyło się Lazio. Na sam koniec sezonu sygnały dawała także Atalanta. Wszystko to jednak na nic. Stara Dama po raz 9. z rzędu sięga po Scudetto, a Ronaldo nie odpuszcza w walce o Złotego Buta.

Zwycięstwo 2:0 nad Sampdorią na własnym stadionie daje kolejne mistrzostwo Juve. Genueńczycy starali się stawiać opór, lecz nie zdołali zatrzymać piłkarzy Maurizio Sarriego. Mecz obfitował w walkę z obu stron. Nowi – starzy mistrzowie długo nie mogli się wstrzelić. Wynik otworzyli dopiero w siódmej minucie czasu doliczonego do 1 części gry. Sprytne podanie z rzutu wolnego na bramkę bardzo precyzyjnym strzałem w róg bramki zamienił Cristiano Ronaldo.  Goni zatem Roberta Lewandowskiego i Ciro Immobile, którzy mają po 34 bramki, Portugalczyk trafił po raz 31. w tym sezonie. W 89′ minucie miał jeszcze okazję zwiększyć swój dorobek. Z rzutu karnego po faulu na Danilo trafił jednakowoż w poprzeczkę. Wynik meczu ustalił zatem Bernardeschi, który odblokował się wreszcie golem w 67′ minucie. Blisko gola także był Ronaldo, jednak to Włoch wykazał się dobrym wyczuciem i z bliska wbił piłkę do siatki pozostawiając Audero bez najmniejszych szans.

Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki, walka o mistrzostwo zakończona. Rozegra się już jedynie pojedynek o Złotego Buta pomiędzy Immobile a Ronaldo. Biancocelesti zagrają jeszcze z Brescią i Napoli. Stara Dama zaś z Cagliari i Romą.