Aktualności

Liga Mistrzów: Borussia Dortmund w finale (WIDEO)

Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów w sezonie 2023/2024! Drużyna z Niemiec wygrała w rewanżu z PSG 1:0 i w całym dwumeczu 2:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w rewanżu zdobył Matts Hummels w 50. minucie.

Paryżanie długo nie mogli się rozkręcić w ten wtorkowy wieczór. Pierwszą groźną akcję stworzyli w 30. minucie, ale Dembele w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi goście wyszli z kontrą i Donnaruma uratował PSG broniąc strzał Adeyemiego. Tuż po przerwie podopieczni Luisa Enrique powinni wyjść na prowadzenie. Zaire-Emery przypadkowo uderzał z trzech metrów i trafił tylko słupek. Nie minęły dwie minuty a Borussia prowadziła na Parc Des Princes. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i niepinowany Matts Hummels pakuje piłkę do siatki. Później kolejny słupek po stronie PSG, tym razem Mendes z dystansu. Edin Terzić zmienił system na trzech obrońców i goście rozpoczęli obronę dwubramkowej przewagi. Największy napór PSG przeprowadziło w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw uderzenie Mbappe obronił Kobel. W kolejnej akcji główkował Marquinhos, ale niecelnie. Następnie Mbappe tym razem w poprzeczkę, a dwie minuty później w tą samą poprzeczkę Vitinha. PSG w dwumeczu sześć razy trafiało w obramowania bramki, ale nie zdobyło żadnego gola przez 180 minut. Borussia z czystym kontem w półfinale awansowało do wielkiego finału na Wembley.