W rewanżowym pojedynku 1/4 Ligi Mistrzów, Bayern Monachium na Allianz Arenie zremisował bezbramkowo z Sevillą FC. Napastnik reprezentacji Polski, Robert Lewandowski przebywał na boisku do 77. minuty.

Pierwszy krok w drodze do półfinału ekipa Juppa Heynckesa wykonała tydzień temu pokonując na hiszpańskim terenie Sevillę (2:1). 72-letni szkoleniowiec nie mógł dziś skorzystać z Arturo Vidala oraz Davida Alaby i Manuela Neuera oraz Kingsley’a Comana, którzy od dłuższego czasu są kontuzjowani. Po wczorajszej niespodziance jaką sprawiła AS Roma pokonując FC Barcelonę (3:0), Sevilla miała nadzieje na sprawienie kolejnej sensacji.

Od pierwszych minut oglądaliśmy intensywne spotkanie. Bayern Monachium był zdecydowanie lepszym zespołem, lecz za każdym razem świeżo koronowanemu mistrzowi Niemiec brakowało skuteczności. Sevilla najczęściej czekała na odbiór piłki na własnej połowie i szybkim atakiem próbowali atakować bramkę strzeżoną przez Svena Ulreicha. W 59. minucie Joaquin Correa uderzył głową w poprzeczkę i to była najdogodniejsza sytuacja w meczu. Robert Lewandowski sporo pracował dla Bawarczyków i był nawet bliski trafienia, jednak futbolówka po jego uderzeniu głową minęła obok słupka.