W ramach 3. rund Pucharu Anglii, Liverpool FC podejmował na Anfield Road Everton. W barwach The Reds zadebiutował środkowy defensor Virgil Van Dijk, który trafił z Southampton za 75 mln euro.

W ostatnich derbach Merseyside padł remis (1:1), a bramkę dla Evertonu dającą remis w potyczce ligowej dał niezawodny Wayne Rooney. W pierwszej połowie nie zabrakło nie zabrakło walki, ale większość akcji toczyła się w środkowej strefie. Dość powiedzieć, iż pierwsze trafienie w dzisiejszym starciu miało miejsce w 35. minucie, kiedy to James Milner pewnym uderzeniem z rzutu karnego pokonał Jordana Pickforda. Po przerwie w 67. minucie do wyrównania doprowadził Gylfi Sigurdsson, który wykorzystał świetną kontrę zespołu. Gd wydawało się, że zanosi się na powtórkę meczu do głosu doszedł niedawny nabytek – Virgil van Dijk najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i mogł świętować awans do kolejnej rundy.