Premier League

Premier League: Newcastle rozbija Tottenham! “Koguty” na kolanach

Raczej mało kto spodziewał się takiego przebiegu wydarzeń na St James’ Park.

To było katastrofalne popołudnie dla Tottenhamu Hotspur. Gospodarze do przerwy prowadzili już 5:0! Co więcej, zaledwie po dziesięciu minutach było 3:0! W pierwszej części gry po dwie bramki zdobyli Jacop Murphy i Alexander Isak. Trafienie dorzucił także Joelinton. Gra przyjezdnych była tak fatalna, że jeszcze w przerwie doszło do zmiany w składzie. A w przerwie… zmieniono również Hugo Llorisa!

Po przerwie było nieco lepiej dla “Kogutów”. Bramkę honorową zdobył Harry Kane. Ale tylko na tyle było stać londyńczyków. W 68. minucie oponentów dobił Callum Wilson.

Teoretycznie Tottenham nadal miał szanse, by walczyć o kwalifikację do Champions League. Newcastle jednak skutecznie odeprzeli atak i to w imponującym stylu.

Newcastle United – Tottenham Hotspur 6:1 (5:0)

Bramki: 2. Murphy, 6. Joelinton (Schär), 9. Murphy (Schär), 19. Isak (Willock), 21. Isak (S. Longstaff), 68. C. Wilson – 49. Kane (Højbjerg)

Newcastle United F.C.: Pope – Burn, Botman, Schär (74. Lascelles), Trippier (C) (70. Manquillo) – Willock, Guimarães (70. A. Gordon), S. Longstaff – Joelinton, Isak (66. C. Wilson), Murphy (66. Almirón).

Tottenham Hotspur: Lloris (C) (46. Forster) – P. Sarr (23. D. Sánchez), Dier, Romero – Perišić, Højbjerg, Skipp, Porro – Heung-Min (83. Richarlison), Kane, Kulusevski (72. Danjuma).