Premier League: Newcastle rozbija Tottenham! “Koguty” na kolanach

Newcastle United

Zdj. Newcastle United

Raczej mało kto spodziewał się takiego przebiegu wydarzeń na St James’ Park.

To było katastrofalne popołudnie dla Tottenhamu Hotspur. Gospodarze do przerwy prowadzili już 5:0! Co więcej, zaledwie po dziesięciu minutach było 3:0! W pierwszej części gry po dwie bramki zdobyli Jacop Murphy i Alexander Isak. Trafienie dorzucił także Joelinton. Gra przyjezdnych była tak fatalna, że jeszcze w przerwie doszło do zmiany w składzie. A w przerwie… zmieniono również Hugo Llorisa!

Po przerwie było nieco lepiej dla “Kogutów”. Bramkę honorową zdobył Harry Kane. Ale tylko na tyle było stać londyńczyków. W 68. minucie oponentów dobił Callum Wilson.

Teoretycznie Tottenham nadal miał szanse, by walczyć o kwalifikację do Champions League. Newcastle jednak skutecznie odeprzeli atak i to w imponującym stylu.

Newcastle United – Tottenham Hotspur 6:1 (5:0)

Bramki: 2. Murphy, 6. Joelinton (Schär), 9. Murphy (Schär), 19. Isak (Willock), 21. Isak (S. Longstaff), 68. C. Wilson – 49. Kane (Højbjerg)

Newcastle United F.C.: Pope – Burn, Botman, Schär (74. Lascelles), Trippier (C) (70. Manquillo) – Willock, Guimarães (70. A. Gordon), S. Longstaff – Joelinton, Isak (66. C. Wilson), Murphy (66. Almirón).

Tottenham Hotspur: Lloris (C) (46. Forster) – P. Sarr (23. D. Sánchez), Dier, Romero – Perišić, Højbjerg, Skipp, Porro – Heung-Min (83. Richarlison), Kane, Kulusevski (72. Danjuma).