Anglia

Premier League: Liverpool minimalnie wygrywa z Wolverhamptonem

W meczu 20. kolejki Liverpool FC pokonał Wolverhampton Wanderers 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Sadio Mané.

W ostatnim meczu 20. kolejki Premier League Liverpool podejmował u siebie Wolverhampton. Zdecydowanym faworytem byli The Reds, którzy pewnie kroczyli po mistrzostwo.

Gospodarze już w 4. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Trent Alexander Arnold, a Mohamed Salah uderzył tuż nad bramką. Kolejną groźną okazję podopieczni Jürgena Kloppa stworzyli sobie dopiero po upływie drugiego kwadransa pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż obok bramki główkował Roberto Firmino. Gospodarze dominowali i w końcu udało im się zdobyć bramkę. Virgil Van Dijk zagrał dalekie podanie do Adama Lallany, ten zagrał barkiem do Sadio Mané, a Senegalczyk uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza, Livepool musiał jednak chwilę poczekać na uznanie bramki bo na VARZ-e było sprawdzane ewentualne zagranie ręką Lallany. W doliczonym czasie gry Wilki znalazły sposób na umieszczenie piłki w siatce Liverpoolu, ale podający do Pedro Neto, Jonny był na spalonym i gol został anulowany. Do przerwy Liverpool prowadził z Wolverhampton 1:0.

Na początku drugiej połowy Wolverhampton mógł doprowadzić do remisu za sprawą João Moutinho, ale strzał Portugalczyka był za słaby, by pokonać Alissona. W 61. minucie okazję na drugiego gola mieli gospodarze, Roberto Firmino strzelił jednak w trybuny. Blisko wyrównującego trafienia chwilę później był Diogo Jota, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta, lecz bramkarz Liverpoolu dobrze interweniował. W końcówce spotkania jeszcze gola wyrównującego mógł strzelić Romain Saïss, ale kopnął w trybuny.

Ostatecznie Liverpool pokonał Wolverhampton 1:0 i mimo, że The Red nie mieli zbyt dużo okazji bramkowych to w przeciwieństwie do Wilków to co mieli to wykorzystali.

Liverpool FC – Wolverhampton Wanderers 1:0 (1:0)

Sadio Mané 42′

Liverpool: Alisson – Trent Alexander Arnold, Joe Gomez, Virgil Van Dijk, Andrew Robertson – Adam Lallana (Naby Keïta 67′), Jordan Henderson, Georginio Wijnaldum (James Milner 86′) – Sadio Mané, Mohamed Salah, Roberto Firmino (Divock Origi 86′)

Wolverhampton: Rui Patrício – Ryan Bennett, Connor Coady, Max Kilman – Jonny, Leander Dendoncker (Adama Traoré 58′), Rúben Neves (Romain Saïss 58′), João Moutinho, Rúben Vinagre – Pedro Neto, Diogo Jota (Raúl Jiménez 72′)

Żółte kartki: Adam Lallana

Sędzia: Anthony Taylor