Premier League

Premier League: Lis upolował Orła. Zwycięskie Leicester umacnia się w TOP3

Crystal Palace pomimo starań, nie zdołało pokonać Leicester City i to “Lisy” na finiszu sezonu będą bić się o najwyższe cele.

Crystal Palace zrobi wszystko, żeby zakończyć swój sezon na jak najwyższym miejscu w tabeli. “Orły” nieśmiało marzą o TOP10. Leicester City sięga ambicjami jeszcze wyżej. Przy odrobinie szczęścia podopieczni Brendana Rodgersa mogą zostać nawet wicemistrzami Anglii.

Już w 12′ minucie piłkarze Roya Hodgsona zaskoczyli defensywę “Lisów”. Eberechi Eze podał piłkę do Wilifreda Zahy a ten pewnie pokonał Kaspera Schmeichela strzelając w prawy dolny róg bramki. Od tego momentu ekipa Leicester szarżowała na bramkę Guaity. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy arbiter prawie przyznał karnego dla Leicester, ale koniec końców wycofał się z tej decyzji po sprawdzeniu tego na VARze. Crystal Palace po pierwszej połowie wygrywało.

Piłkarze Brendana Rodgersa wyśmienicie rozpoczęli drugą połowę. W 50′ minucie Kelechi Iheanacho w polu karnym dostrzegł kolegę na pozycji, piłkę odebrał Timothy Castagne i z pierwszej piłki strzelił w lewy górny róg bramki. 1:1! Graham Scott musiał się upewnić, czy aby na pewno nie było przy tym golu zagrania ręką, ale finalnie uznał bramkę. Zabawa rozpoczęła się na nowo. Od tej pory to drużyna z pierwszej trójki Premier League napierała na Palace. Jamie Vardy strzelił nawet kolejnego gola, ale był na spalonym. Próba napastnika nie powiodła się też w 76′ minucie. Za to celownik Kelechi’ego Ikeanacho był ustawiony wyśmienicie. Jonny Evans posłał długą piłkę w pole karne, a Nigeryjczyk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Rezultat spotkania nie zmienił się już do końca i to Mistrzowie Anglii 2015/16 triumfują!