Polecane

Premier League: Heung-min Son! Tottenham ogrywa Leicester [WIDEO]

Tottenham wygrał u siebie z Leicester 4:2 i tym samym awansował na drugie miejsce w tabeli.

Na zakończenie sobotnich zmagań w Premier League czekało na nas ciekawe starcie. W Londynie miejscowy Tottenham podejmował Leicester City.

Już w 4′ minucie spotkania Davinson Sanchez faulował swojego rywala w polu karnym. Sędzia podyktował więc jedenastkę. Hugo Lloris wybronił uderzenie Youriego Tielemansa, ale za szybko przekroczył linię bramkową i mieliśmy powtórkę. Drugim razem Belg już się nie pomylił i wyprowadził “Lisy” na prowadzenie. Po zaledwie dwóch minutach bramkę wyrównującą strzelił Harry Kane. Piękną asystę zaliczył Dejan Kulusevski, który dośrodkował na głowę Anglika z krawędzi pola karnego. “Koguty” poszły za ciosem efektem czego było trafienie Erica Diera. Z rzutu rożnego dośrodkował wówczas Ivan Perisić. To nie było wszystko, jeśli chodzi o pierwszą odsłonę. Najpierw Davinson Sanchez skierował piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się faulu i anulował gola. W 41′ minucie Timothy Castagne przyjął wzorcowo długą piłkę, posłał ją w pole karne a Jamesowi Maddisonowi nie pozostało nic jak pokonać Llorisa. Do przerwy widniał więc wynik remisowy.

Nie trwało to długo bowiem od razu po przerwie niefrasobliwością wykazał się Ndidi, który stracił futbolówkę na swojej połowie. Rodrigo Bentancur popędził na bramkę i wyprowadził po raz kolejny swoją drużynę na prowadzenie. Później do głosu doszedł Patson Daka, który mógł wykorzystać centrę Maddisona, ale golkiper rywali świetnie wybił piłkę. Wydawało się, że Leicester może doprowadzić do remisu, ale wtedy Son Heung-min pognał z piłką kilkanaście metrów, przedryblował dwóch obrońców i strzelił zza pola karnego tak, że wpadła Wardowi “za kołnierz”. To był pierwszy gol w tym sezonie Koreańczyka i.. nie ostatni, co udowodnił w 83′ minucie, kiedy huknął lewą nogą sprzed szesnastki. Koniec? Nie! Pomocnik Tottenhamu skompletował hat-tricka.

17.09.2022r, 8. kolejka rozgrywek Premier League, Tottenham Stadium (Londyn)

Tottenham Hotspur – Leicester City 6:2

Kane 8′, Dier 21′, Bentancur 47′, Son 73′, 84′, 87′ – Tielemans 6′, Maddison 41′

Tottenham: Lloris – D. Sánchez (59. Romero), Dier, Lenglet – Perišić (55. Emerson Royal), Höjbjerg, Bentancur, Sessegnon – Kulusevski (70. Bissouma), Richarlison (59. Son Hung-min) – Kane.

Leicester City: D. Ward – Castagne, Faes, Evans, Justin – Ndidi (85. Soumaré) – Maddison, Tielemans, Dewsbury-Hall (75. Iheanacho), Barnes – Daka (75. Vardy)