W meczu 22. kolejki Premier League, Everton przegrał z Manchesterem United 0:2. Bramki dla podopiecznych José Mourinho zdobyli Anthony Martial i Jesse Lingard.

Przez pierwsze 20. minut przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili konkretnie zaatakować bramki broniącej przez Davida De Geę. Później do głosu zaczęło dochodzić United i było blisko zdobycia bramki. Anthony Martial dostał podanie od Luke’a Shawa, uderzył płasko po ziemi, piłkę przed siebie wybił Jordan Pickford, ale żaden z graczy Czerwonych Diabłów nie zdołał jej dobić. Po 45 minutach kibice na Goodison goli nie zobaczyli.

Drugą połowę od ataków zaczęło United. Blisko bramki było po strzale Juana Maty z dystansu, który z największym trudem odbił Pickford. Ten sam gracz chwilę później z 16. metrów trafił w słupek. Zjednoczeni bardzo przycisnęli gospodarzy i w końcu udało im się zdobyć bramkę. Paul Pogba świetnie podał do Anthony’ego Martiala, a ten precyzyjnym strzałem dał prowadzenie podopiecznym José Mourinho. Podwyższyć wynik mógł także Lingard, który po podaniu Pogby uderzył po ziemi, świetnie jednak ręką interweniował bramkarz Evertonu. Pomocnikowi United udało się, jednak strzelić bramkę chwilę później, kiedy minął kilku obrońców gospodarzy i pewnym strzałem pokonał Pickforda.

Ostatecznie Everton przegrał z Manchesterem United 0:2. Dzięki temu zwycięstwu Zjednoczeni awansowali z trzeciego na drugie miejsce, gospodarze zajmują miejsce 9.