PL: Fantastyczny debiut Zlatana na Old Trafford. Dublet Szweda i zwycięstwo “Czerwonych Diabłów”

W pierwszym spotkaniu 2 kolejki angielskiej Premier League 2016/17 rozgrywanym w piątkowy wieczór o godzinie 21:00 grający przed własną publicznością Manchester United pokonał Southampton 2:0, a dwie bramki dla “Czerwonych Diabłów” strzelił nowy nabytek tego zespołu Zlatan Ibrahimović. Dla Szweda był to pierwszy mecz w barwach MU na Old Trafford.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 36 minucie meczu, kiedy to Wayne Rooney dośrodkował piłkę w pole karne “Świętych” a tam pojedynek główkowy wygrał Zlatan Ibrahimović i perfekcyjnym strzałem głową pokonał Frasera Forstera. Do przerwy 1:0 dla Manchesteru United. Na początku drugiej połowy piłkarze Southampton przez chwilę myśleli, że doprowadzili do remisu. Shane Long strzałem głową skierował futbolówkę do siatki, jednak Irlandczyk był na pozycji spalonej. Niespełna trzy minuty później obrońca “The Saints” Jordy Clasie popełnia faul w polu karnym na jednym z piłkarzy MU i sędzia Anthony Taylor podyktował rzut karny do którego podszedł Zlatan Ibrahimović. Szwed pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki podwyższył wynik meczu na 2:0. Była to już trzecia bramka byłego gracza PSG w tym sezonie ligowym. Piłkarze Claude Puela walczyli do końca spotkania, jednak rezultat nie uległ zmianie. Ekipa Jose Mourinho wygrała drugi mecz w nowej kampanii.

Manchester United – Southampton (2:0) – 19.08.2016 (21:00)
36′ Z.Ibrahimović (1:0)
52′ Z.Ibrahimović (2:0) (k.)