Polecane

PKO Ekstraklasa: Bruk-Bet ponownie z wygraną, Warta Poznań zmarnował rzut karny

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał na własnym obiekcie z Wartą Poznań (1:0) w ramach 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Warciarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Dawid Szulczek wyprowadził poznaniaków z kryzysu. Trener bez doświadczenia, przejął zespół po Piotrze Tworku, który był w ogromnym dołku, a teraz osiągnął serię siedmiu meczów bez porażki. Lepiej wiedzie się także w malutkiej Niecieczy, gdzie nie składają broni i gonią w tabeli Wisłę Kraków i Legią Warszawa.

– Idziemy krok po kroku przed siebie, a te siedem ostatnich meczów pokazuje, że dobrze stawiamy kroki i to może tylko cieszyć – powiedział trener warciarzy. Między słupkami postawił na Jędrzeja Grobalnego, który tym samym zadebiutował w ekstraklasie, odkąd przybył z Miedzi Legnica.

W piątej minucie po zagraniu Mateusz Grzybka główkował Roman Gergel i Słowak trafił w słupek. Pierwsza część niestety nie przyniosła więcej lepszych szans. W 54. minucie Wiktor Biedrzycki wślizgiem ostro potraktował Adama Zrelaka i Bartosz Frankowski potrzebował sprawdzić sytuację w powtórkach i wskazał na wapno. Goście nie wykorzystali z prezentu Słoników, bowiem Frank Castaneda został zatrzymany przez Pawieła Pawluczenkę.

W 86. minucie wprowadzony Tomas Poznar za Dawida Kocyłę wpakował piłkę głową do siatki po świetnej centrze Samuela Stefanika. Słoniki zrównali się punktami z Wisłą oraz Legią i jej marzenia o pozostaniu w elicie są jak najbardziej realne.