We wtorkowy wieczór rozegrano pierwsze mecze czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W spotkaniu grupy C Borussia Moenchengladbach zremisowała na własnym stadionie z Celtikiem Glasgow 1:1.

Dla niemieckiego zespołu dzisiejszy mecz był okazją do przesunięcia się na drugie miejsce w tabeli grupy C. Celtic z kolei chciał zrewanżować się rywalom za porażkę na własnym stadionie i odnieść tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Od pierwszych minut inicjatywa należała do gospodarzy. Dłużej utrzymywali się oni przy piłce oraz stwarzali więcej sytuacji bramkowych. Szczególnie aktywny w szeregach Borussii był Thorgan Hazard, ale defensywa mistrzów Szkocji spisywała się bez zarzutów. Nieskuteczność Niemców mogła się zemścić w 24. minucie. Wtedy to, pierwszą groźną akcję przeprowadzili gracze Celticu, a po strzale Scotta Sinclaira piłka trafiła w słupek.
Gospodarze szybko opanowali jednak sytuację i osiem minut później objęli prowadzenie. Po zagraniu Hazarda piłkę do siatki skierował Lars Stindl. Jednobramkowe prowadzenie Borussii utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wciąż stroną dominującą byli podopieczni Andre Schuberta. Okazję na podwyższenie wyniku mieli m.in. Stindl oraz Fabian Johnson, ale dobrze w bramce Celticu spisywał się Craig Gordon. Najbliżej celu był jednak Andre Hahn. Po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę.
Na pierwszy celny strzał w wykonaniu mistrzów Szkocji trzeba było czekać aż do 69. minuty. Przed szansą stanął Moussa Dembele, ale jego uderzenie obronił Yann Sommer.
Kwadrans przed końcem meczu niemiecka drużyna mocno skomplikowała sobie sytuację. Po faulu Juliana Korba arbiter podyktował rzut karny dla Celticu, a graczowi Borussii pokazał czerwony kartonik. Jedenastkę na gola zamienił Dembele.
W końcówce spotkania podopieczni Brendana Rodgersa próbowali wykorzystać osłabienie rywala i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pomimo prób, ta sztuka im się nie udała i starcie w Moenchengladbach zakończyło się podziałem punktów.

Borussia Moenchengladbach – Celtic FC 1:1 (1:0)
1:0 – 32′ – Lars Stindl
1:1 – 75′ – Moussa Dembele (k.)