Aktualności

Liga Europy: Liverpool i Roma z przekonującymi zwycięstwami. Bayer wywalczył remis

Faworyci Ligi Europy rozgrywali dziś swoje spotkania w ramach 1/8 finału tych rozgrywek. Świetnie zaprezentowali się Liverpool i Roma, problemy miał Bayer Leverkusen.

AS Roma pod wodzą Danielle De Rossiego przeżywa piękny okres. Dziś w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy “Giallorosich” rozgromili Brighton aż 4:0. Wynik spotkania otworzył w 12. minucie Paulo Dybala, swoje trafienia dołożyli także: Lukaku, Mancini i Cristante. Nicola Zalewski wszedł na boisko w 88. minucie. Jakub Moder spędził mecz na ławce rezerwowych.

Liverpool przyjechał do Pragi i rozstrzygnął losy dwumeczu wygrywając na stadionie Sparty aż 5:1. Dubletem popisał się Darwin Nunez. W bramce “The Reds” pojawił się dawno niewidziany Kelleher, ponieważ Allison doznał kontuzji.

Bayer Leverkusen wybrał się na bardzo trudny teren, aby rozegrać spotkanie z Karabachem. Wydawało się, że passa podopiecznych Xabiego Alonso zostanie dziś zatrzymana. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale bramki Wirtza w 70. minucie i Patricka Schika w doliczonym czasie gry uratowały remis, który wydłuża serię “Aptekarzy” do 35. meczów bez porażki.