Aktualności

PKO BP Ekstraklasa: Legia wygrywa w Mielcu i wraca do gry o podium (WIDEO)

Legia Warszawa wygrała w Mielcu ze Stalą 3:1 w meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dzięki tej wygranej “Wojskowi” zbliżyli się do czołówki tabeli.

Na początku spotkania żadna z drużyn nie uzyskała znaczącej przewagi. W 18. minucie zakotłowało się w polu karnym mielczan. Po analizie VAR sędzia dopatrzył się faulu na Wszołku i podyktował rzut karny. Z zimną krwią wynik otworzył Josue, mimo że jego intencje wyczuł Kochalski. Po otwarciu wyniku to Stal przejęła inicjatywę, ale nie ustrzegała się błędów. W 37. minucie Paweł Wszołek znalazł się w sytuacji sam na sam, ale przestrzelił. Dwie minuty później było już 1:1. Nieszablonowa wrzutka w pole karne Domańskiego i najlepiej odnajduje się Ilja Szkurin, który głową trafia do siatki. To mielczanie mogli schodzić na przerwę z prowadzeniem. Hinokio uderzał z linii pola karnego, ale obok słupka.

Po zmianie stron to Legia była nieznacznie stroną przeważającą, ale brakowało okazji jednym i drugim. Goście doczekali się dobrej okazji i bramki na 2:1 w 76. minucie. Bartosz Kapustka uderzył z pierwszej piłki sprzed pola karnego tak dokładnie, że Kochalski nie miał szans. W doliczonym czasie gry znów analiza VAR sprawia, że Legia ma rzut karny. Tym razem rzut karny pewnie wykonał Maciej Rosołek.