Już trzeci mecz w fazie grupowej Ligi Europy był dla legionistów meczem o wszystko. Niestety Legia przegrała po raz kolejny, co oznacza, że praktycznie nie ma już szans na awans do 1/16.

Mecz dużo lepiej zaczęli gospodarze z Turcji, którzy szybko zdobyli bramkę. W 7. minucie, gdy poza boiskiem przebywał Michał Żyro, w środku pola Didier Zokora uciekł dwóm legionistom. W zamieszaniu w polu karnym Marc Janko dwukrotnie dopadł piłki, choć był jedynym graczem gospodarzy, a zawodników mistrza Polski było siedmiu. Pierwsze uderzenie Austriaka odbił Skaba, ale po dobitce piłka zatrzymała się w siatce.

Legia długo nie potrafiła odpowiedzieć. Mnóstwo chaosu i niedokładności przekładało się na brak okazji bramkowych. Dopiero w 32. minucie Ivica Vrdoljak dobrze zagrał w pole karne, gdzie Łukasz Broź został sfaulowany przez Aykuta Demira, który nie trafił w piłkę, a w nogi obrońcy Legii.*
Sędzia nie podyktował jedenastki, a żółtą kartką ukarał protestującego Koseckiego.

Pierwsze minuty po przerwie to wyraźna przewaga Legii. Groźnie uderzali Ojamaa oraz Pinto. Najbliższa zdobycia gola Legia była w 77. minucie. W roli głównej wystąpił jednak Onur Kivrak, który obronił uderzenia z bliska Dwaliszwilego i wprowadzonego na boisko chwilę wcześniej Dominika Furmana.

Niestety Turcy byli tego wieczora skuteczniejsi. W 83. minucie Olcan Adin dośrodkował lewą nogą z rzutu wolnego w kierunku bramki, Demir nie trafił w piłkę i przez to zmylił Skabę. Ten nie zdołał skutecznie zareagować i było 2:0 dla gospodarzy.

Po tej porażce Legia ma iluzoryczne szanse na awans. Zamyka ona bowiem tabelę grupy J z zerowym dorobkiem punktowym.

Trabzonspor – Legia Warszawa 2:0 (1:0)
7′ Janko
83′ Adin

Składy obu drużyn:
Trabzonspor: Onur Kivrak; Jose Bosingwa, Souleymane Bamba, Mustafa Yumlu, Aykut Demir; Adin Olcan, Didier Zokora, Adrian Mierzejewski (81. Soner Aydogdu), Florent Malouda; Paulo Henrique (80. Emre Gural), Marc Janko (70. Yusuf Erdogan)

Legia: Wojciech Skaba; Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski; Jakub Kosecki (74. Michał Kucharczyk), Ivica Vrdoljak (65. Dominik Furman), Tomasz Jodłowiec, Helio Pinto, Michał Żyro (8. Henrik Ojamaa); Władimir Dwaliszwili

*Sytuacja, w której Broź był faulowany jest dostępna na naszym fanpage’u na Facebook’u!