Legia zaczęła na miarę mistrza. W obu zespołach zagrali debiutanci

Mistrz Polski Legia Warszawa wygrała w pierwszej kolejce sezonu 2013/14 przed własną publicznością z Widzewem Łódź 5:1. Jan Urban dokonał aż 7 zmian w zespole, który grał w środę w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Radović, a sześć minut przed przerwą na 2:0 podwyższył Jakub Rzeźniczak. Po przerwie dwie bramki dołożył Michał Kucharczyk i jedną debiutant Patryk Mikita.. Strzelcem gola dla gości był inny z debiutantów Łukasz Staroń. Widzew kończył mecz w dziesiątkę. W 70 minucie kontuzjowany został Abbes, a trener Mroczkowski 8 minut wcześniej wykorzystał limit zmian.

W obu zespołach zagrali debiutanci. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrali 21-letni obrońca Mateusz Cichocki oraz o rok młodszy napastnik Patryk Mikita, strzelec bramki.

W zespole gości w wyjściowym składzie znaleźli się 24-letni obrońca Karol Tomczyk oraz 25-letni pomocnik David Kwiek, który został zmieniony po pierwszej połowie przez innego debiutanta 22-letniego napastnika Łukasza Staronia, autor honorowego trafienia dla Widzewiaków.

Legia Warszawa – Widzew Łódź (2:0)

1:0 – 2′ Radović,

2:0 – 39′ Rzeźniczak

3:0 – 52′ Kucharczyk

4:0 – 56′ Kucharczyk

4:1 – 60′ Staroń

5:1 – 87′ Mikita

żółte kartki: 49′ Cichocki – 6′ Kwiek, 23′ Rybicki, 90+’ Pawłowski

składy:

Legia: Kuciak – Rzeźniczak, Jodłowiec, Cichocki, Brzyski, Pinto (70′ Vrdoljak), Żyro (78′ Kosecki), Furman (62′ Dossa Junior), Kucharczyk, Radović, Kucharczyk, Mikita

Widzew: Mielcarz – Bartkowski, Abbes, Phibel, Tomczyk (62′ Kaczmarek), Okachi, Kwiek (45′ Staroń), Bruno (45′ Airapetian), Rybicki, Kasprzak, Pawłowski