W meczu pierwszej kolejki grupy H Ligi Europy Arsenal wygrał na swoim boisku 3-1z  niemieckim 1.FC Köln. Anglicy do przerwy przegrywali po błędzie Davida Ospiny, lecz w drugiej połowie zdołali odrobić straty.

Spotkanie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem. Było to spowodowane kwestiami bezpieczeństwa. Do Londynu przybyło blisko 20 tys. niemieckich kibiców. Większość z nich nie posiadała biletów, niemiecki klub miał zagwarantowane zaledwie około trzy tysiące wejściówek. Przed stadionem, a także na samych trybunach wybuchały pojedyncze zamieszki. Ostatecznie zdecydowano się wpuścić kibiców z Niemiec, umieszczono ich w różnych sektorach, co ma za zadanie uniknąć większych zamieszek.

Arsenal fatalnie rozpoczął mecz. W 9. minucie gry długie podanie zza linę obrony “Kanonierów” zneutralizował David Ospina, który wybił piłkę. Futbolówka trafiła do Jhona Córdoby, który przelobował Ospinę i pokonał swojego rodaka. Po szybkiej stracie bramki Arsenal musiał zaatakować. Problem polegał na tym, że podopieczni Arsene’a Wengera nie wyglądali na drużynę mającą pomysł na pokonanie rywali. Zagrożenie pojawiało się głównie po dośrodkowaniach skierowanych na Oliviera Giroud. Francuz dwukrotnie głową uderzał na bramkę rywali, bez skutku.

Po przerwie na boisku pojawił się Sead Kolašinac, który zastąpił Roba Holdinga. To właśnie Bośniak w 49. minucie uderzeniem z woleja strzelił wyrównującą bramkę. Arsenal w drugiej połowie był innym, lepszym zespołem. Dowiedli tego w 67. minucie. Świetnym uderzeniem zza pola karnego po indywidualnej akcji Alexis Sánchez wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kolonia odpowiadała głównie za sprawą bardzo aktywnego dzisiaj Kolumbijczyka Jhona Córdoby. Po stronie gospodarzy błyszczał przede wszystkim Alexis Sánchez, Chilijczyk jednak nie zdołał powiększyć swojej zdobyczy bramkowej dzisiejszego wieczoru. Dobić rywali zdołał inny zawodnik. W 82. minucie meczu Timo Horn zdołał obronić strzał Theo Walcotta, lecz przy dobitce Hectora Bellerína 0kazał się bezradny.

Poza kadrą 1.FC Köln znalazł się Paweł Olkowski.

W drugim meczu grupowym FK Crvena zvezda Belgrad zremisowała na swoim boisku 1-1 z BATE Borysów.