La Liga Santander: Pewne zwycięstwo Realu

W 11 kolejce La Liga Santander na Santiago Bernabeu zmierzyły się zespoły Realu Madryt oraz Leganes. Gospodarze pewnie wygrali to spotkanie 3:0.

Pierwsza groźna sytuacja w tym spotkaniu nastąpiła dopiero w 21.minucie. Alvaro Morata wyskoczył do piłki zagranej w pole karne i oddał strzał, który przeleciał centymetry nad poprzeczką! Real męczył się w tym spotkaniu, dobrze zorganizowana obrona Leganes nie pozwalała na wiele piłkarzom Królewskich, aż do 38.minuty gdy Isco pięknym zagraniem wypuścił Garetha Bale. Walijczyk wbiegł z piłką w pole karne, minął golkipera drużyny przeciwnej i umieścił piłkę w siatce! Po tym golu świetne zorganizowana defensywa gości całkowicie się posypała, w doliczonym czasie pierwszej połowy Królewscy, ponownie za sprawą Garetha Bale podwyższyli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę zgrywa Alvaro Morata do której na piątym metrze dopada Bale i umieszcza futbolówkę w siatce.

Na początku drugiej odsłony Bale powinien skompletować hattricka! Główka Bale zatrzymana przez świetną interwencję Serentesa! W 60.minucie Walijczyk ponownie bliski zdobycia gola i znów na jego drodze stanął bramkarz Leganes. Główka Bale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i znów fantastycznie interweniujący Serentes. Leganes niewiele miał sytuacji w tym spotkaniu jednak Alexander Szymanowski był naprawdę blisko. Argentyńczyk z polskimi korzeniami otrzymał podanie tuż za polem karnym, jego uderzenie pod poprzeczkę ładnie blokuje jednak Keylor Navas. W 76.minucie świetna indywidualna akcja Alvaro Moraty zakończona golem! Hiszpan dostał piłkę od Toniego Kroosa, w polu karnym poradził sobie z dwoma obrońcami i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Serentesowi i ustalił wynik tego spotkania na 3:0!