Aktualności

Kolejna porażka Villarrealu, Alaves w pierwszej czwórce ligi!

Na Estadio De La Ceramica Villarreal w ramach 26. kolejki La Ligi mierzył się z Deportivo Alaves. Po końcowym gwizdku ze zwycięstwa mogli cieszyć się goście, Żółta Łódź Podwodna uległa 1:2.

Porażka przed tygodniem z Atletico Madryt dla Javiego Callejy była jak najbardziej wkalkulowana. Jednakże dziś spodziewano się jakiejś zdobyczy punktowej. Nic z tych rzeczy! Alaves przyjechało tu dziś z konkretnym planem, taktyką, z której wywiązali się wzorowo. W pierwszej połowie za wiele emocji nie było. Te jednak rozpoczęły się dopiero w drugiej części meczu. W 54. minucie Guillermo Maripan wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnym strzałem pokonał Sergio Asenjo. Warto dodać, że bramkarz nie ustawił się w tej akcji najlepiej. W 61. minucie do wyrównania doprowadził Santi Cazorla pewnie wykorzystując rzut karny. W 77. minucie do bramki strzeżonej przez Asenjo trafił Takashi Inui. Świetnie odnalazł się w polu karnym, zagranie od Jonny’ego zamienił na gola.

Villarreal – Deportivo Alaves 1:2