Polecane

Karim Benzema wyprzedził legendę “Królewskich” w historycznej klasyfikacji

Bohaterem Realu Madryt w środowym został Karim Benzema, a jego dwa trafienia sprawiły tym samym, iż francuski snajper wyprzedził legendarnego Ferenca Puskasa w klasyfikacji strzelców.

“Królewscy” potrzebowali sporo czasy, by napocząć Valencią i w drugiej połowie worek z golami został rozwinięty. Gol w 86. minucie Karima Benzemy była przedniej urody. Francuz przyjęciem piłki oszukał obrońcę i niezwykle efektownym strzałem pokonał Jaspera Ciillesena. Karim Benzema okrasił swój występ dwoma bramkami i wyprzedził w historycznej klasyfikacji strzelców – Ferenca Puskasa, który w barwach “Królewskich” zdobył 241 goli. Z kolei po wyśmienitym występie Benzema ma już 243 bramki. Niedoścignionym liderem tej klasyfikacji jest Cristiano Ronaldo, który przez dziewięć lata zapisał niewiarygodne 450 goli.

Piłkarze Zinedine’a Zidane’a tracą dwa punkty do lidera – FC Barcelona. W niedzielę Real Madryt zmierzy się na wyjeździe z Realem Sociedad (godz. 22:00), które nie wygrało jeszcze meczu po pauzie koronawirusowej.