1 Liga

I liga: Radomiak wygrał w Olsztynie

W meczu 11. kolejki Fortuna I ligi Radomiak pokonał w Olsztynie miejscowy Stomil 1:0. W barwach gości debiut zaliczył Amerykanin greckiego pochodzenia Athanasios Scheidt.

Pierwszą okazję do zdobycia gola mieli gospodarze. Już w siódmej minucie Wojciech Łuczak uderzył z rzutu wolnego i piłka niczym fliper odbiła się od dwóch słupków, ale do bramki drogi nie znalazła. Goście na swoją pierwszą okazję czekali do trzydziestej siódmej minuty. Zieloni wyszli z kontrą czterech na trzech, ale Damian Jakubik z rogu pola karnego uderzył dobrych kilka metrów od długiego rogu bramki. Od tej pory przez trzy minuty piłka nie opuszczała połowy gospodarzy. W czterdziestej minucie słupek tym razem stanął na przeszkodzie gościom. Po długiej, zespołowej akcji Miłosz Kozak trafił w słupek i skończyło się na strachu.
Zieloni w pięćdziesiątej dziewiątej minucie swoją przewagę, którą uzyskali po zmianie stron, udokumentowali golem. Autorem bramki został Leandro. Brazylijczyk strzelił z ok. 12 metra w lewy róg bramkarza. Po bramce trener Adam Majewski przeprowadził podwójna zmianę, lecz obraz gry się nie zmienił. W osiemdziesiątej szóstej minucie gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie widział dotknięcia ręki piłką w polu karnym gości i mieliśmy tylko rzut rożny.
W barwach gości całe spotkanie zagrał Athanasios Scheidt, dla którego był to debiut na polskich stadionach.

W następnej serii spotkań Warchoły, którzy nie przegrali piątego meczu z rzędu (wliczając w to mecz w Pucharze Polski) podejmować będą Zagłębie Sosnowiec. Z kolei klub ze stolicy Warmii i Mazur pojedzie do Głogowa zagrać z Chrobrym. W tabeli podopieczni Dariusza Banasika z dorobkiem 17 punktów zajmują szóstą pozycję. Natomiast Stomilowcy, którzy nie wygrali czwartego kolejnego meczu oraz którzy przerwali swoją serię pięciu spotkań bez porażki, są na jedenastym miejscu (10 punktów).

piątek, 6 listopada 2020, godz. 17:40
Stomil Olsztyn – Radomiak Radom 0:1 (0:0)
Leandro 59′
żółte kartki: Krystian Ogrodowski, Wiktor Biedrzycki, Sebastian Jarosz – Damian Jakubik, Michał Kaput.

Stomil: Vjaceslavs Kudrjavcevs – Damian Sierant, Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Jonatan Straus, Jurich Carolina (72. Jakub Staszak), Koki Hinokio, Krystian Ogrodowski (60. Hubert Sadowski), Maciej Spychała (81. Sebastian Jarosz), Wojciech Łuczak, Skender Loshi (60. Grzegorz Kuświk).

Radomiak: Mateusz Kochalski – Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Mateusz Bodzioch, Artur Bogusz, Leandro (76.. Alain Ebwelle), Michał Kaput, Athanasios Scheidt, Damian Gąska (90. Maciej Świdzikowski), Miłosz Kozak, Karol Podliński.