1 Liga

Fortuna I liga: Kolejne zwycięstwo Radomiaka

W pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki Fortuna I ligi Radomiak wygrał 2:0 z Chrobrym Głogów. Co ciekawe gospodarze drugi raz z rzędu kończyli mecz w osłabieniu.

Piłkarze Dariusza Banasika lubią kończyć spotkania pod presją. W niedzielę grając w osłabieniu wygrali w Nowym Sączu, a dzisiaj ograli klub z Dolnego Śląska. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w siódmej minucie, ale Radomianie nie ( Fundambu z Makowskiem) nie poradzili sobie z  jednym obrońcą gości. Sześćdziesiąt sekund później to właśnie Głogowianie mogli zdobyć gola, ale sytuację sam na sam nie wykorzystał Benedyczak. Trzy minuty przed przerwą Michał Kaput zdobył swoją premierową bramkę w lidze. 22-latek uderzył z szesnastu metrów w długi róg bramki. W osiemdziesiątej drugiej minucie Michał Kaput zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i od tego meczu w szeregach gospodarzy powinno być nerwowo. Jednak Radomianie mają już doświadczenie w takich sytuacjach i zwycięstwo dowieźli do końca. Jednak nie skromne, tylko dwubramkowe, ponieważ w 88. minucie Patryk Mikita wykorzystał rzut karny. W następnej serii spotkań Zieloni, którzy są na czwartym miejscu, zagrają w Sosnowcu. Natomiast podopieczni Ivana Djurdjevicia zajmujący czternastą pozycję podejmować będą GKS Jastrzębie-Zdrój.

13.06.20320, godz. 12:40 Radomiak – Chrobry Głogów 2:0 (1:0)