Puchar Polski

Fortuna Puchar Polski: Sensacja w Gliwicach. Raków za burtą

Piast Gliwice pokonał Raków Częstochowa 3:0. Mecz odbył się w ramach ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

– To nie jest tak, że ten wtorkowy mecz jest nagle ważniejszy od ligowego. Jest tak samo istotny. Często bywało tak, że spotkania pucharowe były traktowane jako okazja do rotowania składem. Dla nas tak nie jest. Nie będę oryginalny, jeśli powiem, że chciałbym wywalczyć Puchar Polski – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Aleksandar Vuković.

Wynik spotkania otworzył w 25. minucie Tomas Huk. Czeski obrońca wykorzystał dośrodkowanie Ameyawa z lewego skrzydła oraz zgranie piłki głową przez Czerwińskiego. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

Po zmianie stron to właśnie gospodarze w dalszym ciągu dyktowali warunki gry. Ofensywa postawa gliwickiego zespołu zaowocowała zdobyciem drugiego gola. Strzelcem okazał się Jakub Czerwiński, który do asysty dołożył również trafienie.

Popularne Piastunki nokautujący cios zadały w 68. minucie meczu. Trzecia bramka padła łupem Jorge Felixa. Hiszpański piłkarz ustalił tym samym wynik spotkania.