Legia Warszawa rozbiła przy Łazienkowskiej 45-krotnego mistrza Szkocji Celtic FC 4:1 (2:1) w pierwszym meczu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Smucą jedynie niewykorzystane dwie jedenastki kapitana Ivica Vrdoljaka!

Legioniści rozegrali świetne spotkanie nie dając szans Szkotom. Spotkanie dobrze zaczęli goście wychodząc na prowadzenie już w 7. minucie spotkania. Mistrz Polski za sprawą Miroslava Radovicia szybko doprowadził do wyrównania i zaczął dominować na boisku.

W 36. minucie kibice Legii mieli powody do radości, gdy drugą bramkę tego dnia zdobył Miroslav Radović. Pomocnik “Wojskowych” wykorzystał zgranie głową Kucharczyka i wpakował piłkę do siatki.

Tuż przed przerwą boisko niebezpiecznym zagraniu musiał opuścić obrońca Celtiku Efe Ambrose, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kucharczyka.

Po przerwie grający w dziesiątkę goście rozbijali kolejne ataki Legionistów. W 56. minucie spotkania po faulu Mulgrewa na Dudzie sędzi wskazał jedenasty metr. Do piłki podszedł Vrdoljak i miał szansę podwyższyć wynik spotkania, lecz kapitan posłał piłkę obok słupka.

W 84. minucie podopieczni Henninga Berga w końcu zdołali wykorzystać przewagę jednego zawodnika i po dośrodkowaniu Radovicia z prawej strony boiska Michał Żyro pokonał Forstera strzałem głową!

Kilka minut później świetny rajd z piłką zrobił Jakub Kosecki, który w polu karnym został powalony na ziemię przez Mulgrewa. Do jedenastki ponownie podszedł Vrdoljak i nie wykorzystał drugiego karnego w tym meczu!

W doliczonym czasie gry podopieczni Henninga Berga przypieczętowali zwycięstwo strzelając Szkotom czwartego gola! Na listę strzelców po dośrodkowaniu Brozia wpisał się Jakub Kosecki.

Rewanż odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 20:45 w Edynburgu.

Legia Warszawa 4:1 (2:1) Celtic FC

0:1 7′ Callum McGregor
1:1 10′ Miroslav Radović
2:1 36′ Miroslav Radović
3:1 84′ Michał Żyro
4:1 90+1′ Jakub Kosecki