Włochy

Coppa Italia: Inter gromi Cagliari awansując do ćwierćfinału

Inter bez najmniejszych problemów pokonuje Cagliari Calcio 4:1 i melduje się w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Sebastian Walukiewicz rozegrał w barwach gości cały mecz.

Mecz szansą dla zmienników, ale nie do końca. Kilka kluczowych postaci w obu drużynach wzięło udział w 1/8 finału Pucharu Włoch, gdzie Inter gościł na San Siro Cagliari. Sardyńczycy po spektakularnym i skutecznym początku sezonu, notują w ostatnim czasie spadek formy, czego dowodem są cztery porażki ligowe z rzędu. Po porażce weekendowej z AC Milan 2:0, przyszedł kolejny, bo piąty blamaż, tym razem nad drugim przedstawicielem piłkarstwa w mieście Mediolan – Interem. Polskich kibiców mógł cieszyć natomiast sam występ Sebastiana Walukiewicza. Przy słabej postawie całej drużyny Rolando Marana, 19-latek nie wyglądał zbyt blado. Romelu Lukaku bardzo szybko napoczął rywala. Belg nie zwykł marnować takich prezentów, jak ten Christiana Olivy. Licznie zgromadzona publika na Stadio Giuseppe Meazza nie mogła podziwiać duetu Lu-La. Były zawodnik Manchesteru United tworzył dzisiaj duet napastników z wracającym po kontuzji Alexisem Sánchezem. Lautaro Martínez przez cały mecz nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Dziesięć minut później ponownie piłkę do siatki Robina Olsena wpakował Lukaku, ale po wideo weryfikacji, sędzia Daniele Chiffi dopatrzył się pozycji spalonej reprezentanta Belgii. Nerazzurrim jeszcze pewniej się grało po zdobyciu drugiej bramki, którą zdobył Borja Valero po dośrodkowaniu Nicolò Barelli.

W drugiej połowie podopieczni Antonio Conte przyśpieszyli jeszcze dwukrotnie zdobywając kolejne gole. W 49. minucie Romelu Lukaku zaliczył doppiette po sprytnym uderzeniu głową. Ponownie asystował Barella. Andrea Ranocchia zamknął to spotkanie celnym strzałem głową po rzucie rożnym wykonywanym przez rezerwowego Cristiano Biraghiego. Christian Oliva chociaż w małym stopniu powetował sobie swój słaby występ. Urugwajczyk zdobył bramkę honorową. Cagliari było jedynie tłem na obrazie gry Interu, który zameldował się w ćwierćfinale Coppa Italia. Kolejnym przeciwnikiem Atalanta, bądź Fiorentina. Jutro kolejna dawka emocji związanych z włoskim calcio w wydaniu pucharowym.

14.01.2020, 1/8 finału Coppa Italia, Stadio Giuseppe Meazza/ San Siro (Mediolan)

Inter Mediolan – Cagliari Calcio 4:1 (2:0)

1′ Romelu Lukaku

22′ Borja Valero

49′ Romelu Lukaku

73′ Christian Oliva

80′ Andrea Ranocchia

Sędzia: Daniele Chiffi (Padova).

Żółte kartki: Godín, Sensi – Lykogiannis.

Inter: Samir Handanovič (C) – Godín, Ranocchia, Škriniar – Lazaro, Nicolò Barella, Brozović (70′ Sensi), Borja Valero, Dimarco (78′ Biraghi) – Alexis Sánchez (69′ Sebastiano Esposito), Lukaku.

Cagliari: Robin Olsen – Faragò, Pisacane, Walukiewicz, Lykogiannis – Nahitan Nández (80′ Birsa), Christian Oliva, Ioniţă (79′ João Pedro) – Nainggolan (C), Lucas Castro (46′ Marko Rog) – Cerri.