Borussia Dortmund po raz pierwszy w sezonie wygrała trzeci mecz z rzędu. W 22. kolejce Bundesligi pokonała na wyjeździe VfB Stuttgart 3-2. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie, (był to jego 200 mecz w Bundeslidze) a Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 69. minucie.

Wicemistrzowie Niemiec ostro rozpoczęli starcie z rywalem, który zamyka tabelę. W pierwszych dwunastu minutach dwukrotnie gospodarzy uratował świetnymi interwencjami Sven Ulreich. Najpierw strzelał Kevin Kampl, a po chwili główkował Nuri Sahin.

Za trzecim razem Pierre-Emerick Aubameyang umieścił piłkę w bramce, ale sędzia gola nie uznał, bo Gabończyk był na spalonym.

Aubameyang dopiął swego w 25. minucie po akcji Marco Reusa i podaniu Shinjiego Kagawy.

Pięć minut później sędzia podyktował rzut karny po faulu Sahina, a Florian Klein precyzyjnym strzałem wyrównał. Borussia szybko odzyskała prowadzenie, bo Ilkay Guendogan łatwo poradził sobie z obrońcami i wykorzystał okazję.

Piłkarze Borussii wypracowali sporo dobrych okazji w drugiej połowie, ale bardzo często dawali złapać się w pułapkę ofsajdową. Dwie minuty przed końcem prosty techniczny błąd popełnił Timo Baumgartl i Marco Reus pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

Emocje były jednak do końca, bo w doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli kontaktowego gola po rzucie rożnym i główce Georga Niedermeiera.

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 2-3 (1-2)

Stuttgart: 1. Sven Ulreich – 3. Daniel Schwaab (78, 18. Filip Kostić), 32. Timo Baumgartl, 6. Georg Niedermeier, 2. Gōtoku Sakai – 16. Florian Klein, 26. Serey Die, 11. Carlos Gruezo (56, 8. Moritz Leitner), 21. Adam Hloušek (72, 9. Vedad Ibišević) – 7. Martin Harnik, 19. Timo Werner.

Dortmund: 1. Roman Weidenfeller – 26. Łukasz Piszczek, 4. Neven Subotić, 25. Sokrátis Papastathópoulos, 29. Marcel Schmelzer – 23. Kevin Kampl (46, 10. Henrich Mchitarjan), 18. Nuri Şahin, 8. İlkay Gündoğan, 7. Shinji Kagawa (69, 16. Jakub Błaszczykowski), 11. Marco Reus (90, 28. Matthias Ginter) – 17. Pierre-Emerick Aubameyang.

Bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 25′, Florian Klein 32′, Ilkay Gundogan 39′

Sędzia: Deniz Aytekin.
Widzów: 60000.