Bayern na kolanach. Wicelider tylko remisuje – podsumowanie dzisiejszych meczów Bundesligi

Remisem 1:1 zakończył się mecz 26.kolejki Bundesligi w Moguncji pomiędzy 1.FSV Mainz 05 i VfL Wolfsburg.

Mainz zaskoczył wicelidera tabeli strzelając gola już po siedmiu minutach. Z rzutu rożnego wprost na głowę Bungerta dośrodkował Geis i gospodarze objęli prowadzenie.

Wolfsburg nie potrafił znaleźć swojego rytmu gry aż do 61. minuty, kiedy to Wilki doprowadziły do wyrównania. Tym razem to oni zaskoczyli rywali po rzucie rożnym: De Bruyne dośrodkował do Naldo, ten zagrał na daleki słupek w kierunku Luiza Gustavo, a Brazylijczyk z łatwością skierował piłkę do siatki.

Dopisany punkt zdecydowanie bardziej ucieszył VfL Wolfsburg, który umocnił się na pozycji wicelidera i ma obecnie dziewięć punktów przewagi nad trzecim w tabeli Bayerem Leverkusen. 1.FSV Mainz 05 przesunął się z kolei oczko wyżej i 26.kolejkę zakończy na miejscu dziesiątym.

Bramki: 1:0 Bungert (7.), 1:1 Luiz Gustavo (61.)

Mainz: Karius – Brosinski, Bungert, Bell, Park – Geis, Baumgartlinger – Koo, Malli, de Blasis (82. Jara) – Okazaki

Wolfsburg: Benaglio – Jung (46. Vieirinha), Naldo, Klose, Schäfer – Guilavogui (46. Perisic), Luiz Gustavo (77. Knoche) – De Bruyne, Arnold, Schürrle – Bendtner

Żółte kartki: Luiz Gustavo, Arnold

Sędzia: Wolfgang Stark

Widzów: 32.236

Mało kto mógł się tego spodziewać! Bayern Monachium na kolanach! Mistrzowie Niemiec przed własną publicznością ulegli w 26. kolejce Bundesligi Borussii Moenchengladbach 0:2.

W 30 minucie pierwsza akcja drużyny z Moenchengladbach. Herrmann zgrywa piłkę z narożnika boiska do Raffaela ten strzela z 16-tego metra z pierwszej piłki i…katastrofalny błąd Neuera, i piłka wpadła do siatki! Do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron, a dokładnie w 77 minucie miała miejsce szybka kontra Borussii. Kramer zagrał do Raffaela, a ten strzelił z pierwszej piłki i  zrobiło się już 2:0.

Bayern Monachium ma nadal dziesięć punktów przewagi nad drugim VfL Wolfsburg. Borussia pokazała, że będzie się liczyć do samego końca w walce o miejsce w tabeli gwarantujące udział w Lidze Mistrzów.

Bramki: 0:1 Raffael (30.), 0:2 Raffael (77.)

Bayern Monachium: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Badstuber, Bernat – Alaba, Xabi Alonso (61. Rode), B. Schweinsteiger – Robben (24. T. Müller), R. Lewandowski, M. Götze (70. Lahm)

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke, Stranzl, Alvaro Dominguez, Wendt – P. Herrmann (89. Nordtveit), C. Kramer, G. Xhaka, F. Johnson – An. Hahn (72. M. Kruse), Raffael (81. T. Hazard)

Żółte kartki: – / Jantschke, Hahn

Sędzia: Florian Meyer

Widzów: 75.000