LM: Hapoel zagrał dla Legii, Glik dalej w grze o Champions League

Dziś, aż dziesięć spotkań, zostało rozegranych w ramach III rundy eliminacji Champions League. Grał mistrz Polski, Legia zremisowała 0:0 z Trenczynem i to dało awans drużynie ze stolicy. Poniżej wyniki pozostałych spotkań.

FC Copenhagen (Den) 3-0 (1-1 w pierwszym meczu) Astra (Rou) – Awans Kopenhagi

Steaua Bucharest (Rou) 2-0 (1-1 w pierwszym meczu) Sparta Praga (Cze) – Awans Steauy

Young Boys (Sui) 2-0 (0-2 w pierwszym meczu) Shakhtar (Ukr) – Awans po karnych Young Boys Berno

W pierwszym spotkaniu tych drużyn, Ukraińcy wygrali 2-0 i wydawało się, że kwestia awansu jest już rozstrzygnięta. Szwajcarzy jednak pozytywnie zaskoczyli przed własną publicznością. W drugiej połowie dwie bramki strzelił Yuya Kubo i dzięki niemu Young Boys doprowadzili do dogrywki. Podczas dodatkowych trzydziestu minut, wynik się nie zmienił i zadecydowały rzuty karne. W konkursie jedenastek lepsi byli Szwajcarzy i to oni zapewnili sobie awans do następnej rundy eliminacji Champions League.

PAOK (Gre) 1-2 (1-1 w pierwszym meczu) Ajax (Ned) – Awans Ajaxu

Dużo lepiej mecz rozpoczął zespół PAOKu który wyszedł na prowadzenie w 4′ minucie. Dla byłego zespołu Arkadiusza Milika oznaczało to odpadnięcie z rywalizacji, jednak sytuację uratował Danny Klassen, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Salzburg (Aut) 2-0 (1-0 w pierwszym meczu) Partizani (Alb) – Awans Salzburga

Anderlecht (Bel) 0-2 (2-2 w pierwszym meczu) FK Rostov (Rus) – Awans FK Rostov

Celtic (Sco) 2-1 (1-1 w pierwszym meczu) FC Astana (Kaz) – Awans Celticu

Celtic nieco się upokorzył przegrywając w pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej, z Lincoln Red Imps. Z Astaną ich gra również nie porywała. Na trudnym terenie zremisowali 1-1. Również w Glasgow ten wynik dość długo się utrzymywał. Kazachowie mogą mówić o pechu, ponieważ stracili awans w ostatniej minucie doliczonego czasu, po rzucie karnym.

Monaco (Fra) 3-1 (1-2 w pierwszym meczu) Fenerbahce (Tur) – Awans Monaco

Drużyna Kamila Glika musiała wygrać z wicemistrzem Turcji, aby wywalczyć awans do baraży. Na prowadzenie udało się wyjść już w 3′ minucie. 18′ minuta to podwyższenie prowadzenia z rzutu karnego przez Falcao. Gol kontaktowy autorstwa Emenike oznaczał dogrywkę.  Francuzi jednak trafili po raz trzeci i awansowali do IV rundy eliminacji LM. Sam Glik wszedł z ławki, na ostatnie sekundy, zmieniając Valère Germaina w 92′ minucie.