Liga Europy: El Grande Finale!!!

Finał Ligi Europy już za nami! Po raz trzeci z rzędu zwycięstwo w tych europejskich rozgrywkach sięgnęła hiszpańska Sevilla. W decydującym spotkaniu zespół Grzegorza Krychowiaka pokonał Liverpool 3:1

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla Anglików którzy objęli prowadzenie po golu Daniela Sturridge’a w 35. minucie spotkania. Piłkarze Jurgena Kloppa w pierwszej połowie kontrolowali spotkanie nie pozwalając Sevilli na żadne klarowne sytuacje. Sevilla pragnęła wygrać trzeci raz z rzędu Ligę Europy, ale to Liverpool wydawał się bliżej tego trofeum.

Druga połowa jednak zaczęła się od mocnego wstrząsu ze strony Sevilli. W 46. minucie spotkania, chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Kevin Gameiro zdobył bramkę z najbliższej odległości po podaniu Mariano który ośmieszył Alberto Moreno zakładając mu w polu karnym “siatkę”. Liverpool nie mógł się w drugiej połowie odnaleźć. Zawodnicy Jurgena Kloppa zatracili szybkość i polot grając momentami fatalnie. Przyniosło to złe skutki dla klubu z Anfield ponieważ w 64. minucie spotkania na prowadzenie wyprowadził Sevillę  Coke. To jeszcze bardziej pogrążyło zawodników “The Reds” którzy znów za sprawą Coke w 70. minucie przegrywali już 1:3.
Piłkarzom Liverpoolu brakowało pomysłu na grę i to ostatecznie Sevilla sięgnęła po raz kolejny po to trofeum.