eurosport.onet.pl

W meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków przegrała u siebie z ostatnim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 12. minucie spotkania Alvarinho.

Pierwsze minuty przebiegły raczej spokojnie, ale już pierwsza groźniejsza akcja gości przyniosła im prowadzenie. W 12. minucie Mica ograł Richarda Guzmicsa i zagrał do Alvarinho, który strzałem w długi róg pokonał Michała Buchalika.
Od tego momentu odważniej zaatakowali wiślacy. Bliski wyrównania był w 20. minucie Semir Stilić. Po jego uderzeniu bydgoszczan przed stratą gola uratowała poprzeczka.
Siedem minut później przed szansą stanął Paweł Brożek. Snajper “Białej Gwiazdy” otrzymał podanie od Rafała Boguskiego, ale uderzył niecelnie.
W 36. minucie ponownie dogodną okazję miała Wisła. W zamieszaniu w polu karnym Zawiszy strzał zdołał oddać Wilde Donald Guerrier, ale piłka trafiła w obrońcę stojącego na linii bramkowej.
Końcówka pierwszej połowy nie przyniosła zmiany rezultatu. Po niezłych 45 minutach Zawisza prowadził w Krakowie z Wisłą 1:0.

Na samym początku drugiej odsłony Zawisza mógł podwyższyć prowadzenie. Mica potężnie uderzył z dystansu, a piłkę odbił Buchalik.
Z czasem inicjatywa zaczęła przechodzić jednak na stronę gospodarzy. Aktywny w ataku był Brożek, ale brakowało mu wsparcia kolegów.
Szanse Wisły zwiększyły się w 63. minucie. Wtedy to za faul na Jeanie Barrientosie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Kamil Drygas.
Przewaga krakowian rosła z minuty na minutę, ale nie przekładało się to na efekty.
W końcowych fragmentach spotkania kotłowało się pod bramką Zawiszy, ale wiślacy nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywala. Tym samym Wisła pozostaje bez ligowego zwycięstwa w tym roku, z kolei ostatni w tabeli bydgoszczanie nie tylko jeszcze nie przegrali, ale nie stracili nawet gola!

Wisła Kraków – Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:1)
Gol 0:1 – 12′ – Alvarinho