Premier League: Piętnaste zwycięstwo ligowe Lisów, urazy dwóch piłkarzy

goal.com

Leicester City pokonał przed własną publicznością West Ham United (4:1) w środowym spotkaniu 24. kolejki Premier League. “Lisy” są obecnie trzecią siłą w angielskich rozgrywkach.

W połowie stycznia “Młoty” awaryjnie ściągnęły Darrena Randolpha, który zastąpił między słupkami kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego. Przez dwie porażki z rzędu Leicester City (z Southampton 1:2 oraz Burnley 1:2) nieco straciło kontakt z Manchesterem City. Gospodarze na King Power Stadium objęli prowadzenie w 24. minucie. Ricardo Pereira mocno wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, a Harvey Barnes dołożył tylko nogę i umieścił piłkę w siatce. Bramkę do szatni wbił Ricardo Pereira, który piekielnie mocnym uderzeniem pokonał Randolpha. Brendan Rodgers nie miał tylko powodów do szczęścia. W pierwszej cześć spotkania z kontuzjami zeszli Mendy oraz Vardy. W 50. minucie gola kontaktowego wbił Marko Noble wykorzystując rzut karny. Wynik spotkania na (4:1) ustalił Ayoze Perez, który zapisał na koncie dwie bramki