Serie A: Roma niespodziewanie przegrywa ze SPAL

AS Roma (Twitter)

W meczu 9. kolejki Serie A, AS Roma przegrała ze SPAL 0:2. Bramki dla gości zdobyli Andrea Petagna i Kevin Bonifazi.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy przed tym meczem zajmowali 6. miejsce i przy  zwycięstwie mogli skoczyć na 3. miejsce. Zwycięstwo było, też zamiarem SPAL, podopieczni Leonardo Sempliciego zajmują 14. lokatę, ale na tą chwilę mają bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Od początku meczu Roma rzuciła się do ataku i już w 2. minucie zobaczyliśmy pierwszy strzał, Vanja Milinković Savić jednak pewnie chwycił futbolówkę po strzale Stephana El Shaarawy’ego. Chwilę później bramkarz gości ponownie został zmuszony do interwencji, tym razem świetnie obronił strzał Edina Džeko. Bośniak świetnie wychodził na pozycję i miał kolejną szansę, aby pokonać byłego bramkarza Lechii, jednak w sytuacji sam na sam trafił prosto w niego. Niewykorzystane okazje zemściły się na Romie. Francesco Vicari popędził w pole karne gospodarzy, został sfaulowany przez Lucę Pellegriniego i sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Andrea Petagna i pewnie pokonał Robina Olsena. Do przerwy Roma, mimo ogromnej przewagi, przegrywała ze SPAL 0:1.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gości, którzy podwyższyli prowadzenie. Mirko Valdifiori dośrodkował z rzutu rożnego, a głową do siatki trafił Kevin Bonifazi.

W 67. minucie gospodarze mogli zdobyć bramkę kontaktową, po strzale Lorenzo Pellegriniego z dystansu, ale Milinković Savić ponownie dobrze interweniował. Bramkarz SPAL rozgrywał dobre zawody, ale meczu nie dokończył. Najpierw dostał żółtą kartkę za grę na czas, a później drugą za niesportowe zachowanie, a konkretnie odrzucenie piłki w trybuny. Bramkarz rezerwowy, Alfred Gomis w zasadzie tylko raz musiał się wykazać i pewnie złapał futbolówkę po strzale Džeko. W doliczonym czasie gola na 3:0 mógł strzelić Petagna, lecz Olsen kapitalnie obronił po strzale byłego gracza Atalanty i ostatecznie Roma przegrała ze SPAL 0:2.

AS Roma – SPAL 0:2 (0:1)