Puchar Polski: Widzew za burtą!

Sandecja Nowy Sącz awansowała kosztem Widzewa Łódź do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Do rozstrzygnięcia wyniku spotkania potrzebna była seria rzutów karnych.

I-ligowa Sandecja dwukrotnie wychodziła na prowadzenie w tym spotkaniu. Widzewiacy konsekwentnie, jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego, zdołali wyrównać stan meczu na 2:2. Jako że o awansie do 1/4 nie zadecydowała dogrywka, to po upływie 120. minuty gry sędzia zarządził rzuty karne. W nich minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy sprawili wielką sensację, i są już trzecią drużyną z I ligi, która zagra na tym szczeblu rozgrywek.

• Sandecja Nowy Sącz – Widzew Łódź 2:2 (1:0) rz.k. 5:4
  • Gol 1:0 40′ Adam Mójta
  • Gol 1:1 52′ Marcin Kaczmarek
  • Gol 2:1 72′ Łukasz Grzeszczyk
  • Gol 2:2 79′ Eduards Visnakovs

awans: Sandecja