I liga: Dramat spadkowicza

W meczu 16. kolejki Nice I ligi Raków Częstochowa na swoim stadionie pokonał Górnika Łęczna 3:1. Dla spadkowicza to druga porażka z rzędu oraz szósty kolejny mecz bez zwycięstwa. Ostatni raz klub z Lubelszczyzny wygrał w meczu 10. kolejki (23 września) z GKS Tychy.

Inne nastroje panują w ekipie gospodarzy. Dla beniaminka to drugie zwycięstwo z rzędu. Dzięki temu klub z duchowej stolicy Polski awansował na czwarte miejsce w tabeli. Co do samego przebiegu meczu, to wynik spotkania w ostatniej minucie pierwszej połowy otworzył Karol Mondek. Dla słowackiego pomocnika to trzecia bramka w sezonie. Dwie minuty po zmianie stron wyrównał Grzegorz Bonin. Dla byłego reprezentanta Polski to również trzecie trafienie. Na trzy minuty przed końcem gospodarze po strzale Pawła Piceluka ponownie wyszli na prowadzenie. Dla 29-letniego napastnika, który na placu gry pojawił się dziewięć minut wcześniej to premierowy gol w rozgrywkach. Wynik meczu w pierwszej minucie doliczonego czasu gry ustalił Andrzej Niewulis. Dla obrońcy gospodarzy jest to trzecia bramka w bieżącym sezonie.

W następnej serii spotkań Częstochowianie zagrają w Siedlcach z Pogonią, a Górnicy podejmować będą GKS Katowice.

4 listopada 2017, godz. 14:00, 16. kolejka Nice I ligi.
Raków Częstochowa – Górnik Łęczna 3:1 (1:0)