Kamil Chmielewski (Piłkarski Świat)

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Benficą i Bayernem Monachium padł remis 2:2. Robert Lewandowski, który doznał w niedziele niegroźnego wypadku samochodowego, dziś pojawił się na boisku w 84. minucie w miejsce Thomasa Mullera.

Bayern przyjechał na rewanż do Lizbony z jednobramkową zaliczką z pierwszego spotkania. Na Estadio da Luz pierwsi cieszyli się gospodarze, dośrodkowanie Eliseu bezbłędnie wykorzystał Jimenez i strzałem głową pokonał Manuela Neuera. Do wyrównania doszło w 38. minucie, błąd defensywy Benfici wykorzystał Arturo Vidal i mocno strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę w pustej bramce rywali. Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Bawarczyków, po główce Martineza z najbliższej odległości futbolówkę do siatki wpakował Thomas Muller. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Talisca. Manuel Neuer musiał wyciągać piłkę z bramki po raz drugi w tym spotkaniu. To jednak było wszystko na co stać obie drużyny i to Bayern cieszył się z awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

Losowanie par półfinałowych odbędzie się w piątek. Oprócz Bayernu swoje ćwierćfinałowe rywalizacje wygrali: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Manchester City.