W najciekawiej zapowiadającym się meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Liverpool uległ na własnym stadionie Realowi Madryt 0:3.

Wszystkie gole padły jeszcze w pierwszej połowie meczu. Wynik otworzył w 23. minucie niezawodny Cristiano Ronaldo, który wykorzystał podanie Jamesa Rodrigueza.
Autorem kolejnych bramek był Karim Benzema. Na 2:0 podwyższył w 30. minucie, a wynik ustalił jeszcze przed przerwą.

Kibice Liverpoolu, mając w pamięci finał Ligi Mistrzów z 2005 roku przeciwko Milanowi, wciąż wierzyli, że ich piłkarze odwrócą losy meczu. Powtórki ze Stambułu jednak nie było. Mimo, że wicemistrzowie Anglii potrafili stwarzać sobie okazje, dochodzili do sytuacji strzeleckich, to wynik nie uległ już zmianie.

Liverpool FC – Real Madryt 0:3 (0:3)