Bundesliga: Wilki nadal niepokonani na Volkswagen Arena, zobacz statystyki Polaków

W ostatnim sobotnim meczu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi VfL Wolfsburg wygrał przed własną publicznością z FC Koeln 2:1. W barwach gości grali Polacy.

W 11. minucie po premierowym strzale Słoweńca Dominika Maroha na prowadzenie wyszli goście, którzy jednak nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. Pięć minut później wyrównał Bas Dost. Dla 25-letniego Holendra była to druga bramka w bieżącym sezonie. Wynik spotkania w 78. minucie ustalił Naldo. Brazylijczyk strzelił drugą bramkę (piątą w sezonie) w drugim kolejnym meczu.

Na bosiku nie zabrakło Polaków. W drużynie gości cały mecz rozegrał Paweł Olkowski, a Adam Matuszczyk 18. minut. Polak pojawił się na boisku w 65. minucie zmieniając Słowackiego pomocnika Dusana Svento. Natomiast w 83 opuścił je. W jego miejsce wszedł Yuya Osako.

Dla podopiecznych Dietera Heckinga był to piąty mecz bez porażki i dziewiąty przed własną publicznością (23 pkt 7-2-0, 18:6)

Statystyki Polaków:

Paweł Olkowski: miał 13 na 24 wygranych pojedynków i 34 razy podawał do kolegów.
Adam Matuszczyk: miał trzy na cztery wygrane pojedynki i siedem razy podawał do kolegów.

20.12.2014, godz. 18:30 VfL WOLFSBURG – 1. FC KOELN 2:1 (1:1)
Gol0:1 – 11′ Dominik Maroh
Gol1:1 – 16′ Bas Dost
Gol2:1 – 78′ Naldo