W pierwszym meczu 17 kolejki Bundesligi, obecny mistrz Niemiec i zarazem lider tabeli – Bayern Monachium rzutem na taśmę wygrał na wyjeździe z FSV Mainz 2:1. Dzisiejsza wygrana Bawarczyków jest ich czternastą w obecnym sezonie ligowym i do tego podopieczni Pepa Guardioli wciąż pozostają niepokonani.

Gospodarze tego meczu pierwsi objęli prowadzenie za sprawą Elkina Soto, który w 21 minucie pokonał Manuela Neuera. Radość ekipy z Moguncji nie trwała jednak długo. Niespełna dwie minuty później Bastian Schweinsteiger zdobył kapitalnego gola z rzutu wolnego i było już 1:1. W samej końcówce meczu kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem i obie drużyny podzielą się punktami do akcji wkroczył Arjen Robben. Holender bez największych problemów wbił futbolówkę do siatki i ostatecznie Bayern pokonał Mainz 2:1. Zespół Pepa Guardioli ma już na swoim koncie 45 punktów i zajmuje 1 miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi.

FSV Mainz – Bayern Monachium (1:2) – 19.12.2014 (20:30)
Gol 21′ E.Soto (1:0)
Gol 24′ B.Schweinsteiger (1:1)
Gol 90′ A.Robben (1:2)