BPL: “Czerwone Diabły” tracą punkty na Villa Park!

Wspaniała passa sześciu zwycięstw Manchesteru United z rzędu dobiegła końca w dzisiejszym, wyjazdowym spotkaniu z Aston Villą rozegranym w ramach 17 kolejki angielskiej Barclays Premier League. “Czerwone Diabły” tylko zremisowały w Birmingham z “The Villans” 1:1 i obie drużyny podzieliły się punktami.

Gospodarze pierwsi objęli prowadzenie w 18 minucie, za sprawą Christiana Benteke. Belgijski napastnik Aston Villi popisał się fantastycznym uderzem w lewy górny róg i pokonał bezradnego Davida De Geę. Podopieczni Paula Lamberta utrzymali wynik 1:0 do przerwy. W drugich 45 minutach tak dobrze dla “The Villans” już nie było. W 53 minucie do wyrównania doprowadził Radamel Falcao, a później czerwoną kartkę obejrzał Gabriel Agbonlahor i zespół z Birmingham musiał kończyć ten mecz w dziesiątke, jednak mimo tego piłkarze Lamberta zdołali utrzymać wynik remisowy do końca spotkania. Ostatecznie Aston Villa zremisowała z Manchesterem United 1:1 i zakończyła kapitalną passę sześciu zwycięstw z rzędu “Red Devils”.

Aston Villa – Manchester United (1:1) – 20.12.2014 (16:00)
Gol 18′ C.Benteke (1:0)
Gol 53′ R.Falcao (1:1)