T-ME: Lechia wygrywa po golu Mili z Pogonią

Pogoń Szczecin uległa Lechii Gdańsk 0:1 w meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla gości zdobył Reprezentant Polski Sebastian Mila. Pogoń kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Maksymilian Rogalski.

Od początku meczu to Lechia była drużyną zdecydowanie lepszą. Za przykład na to, jak słaba była pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy, niech posłuży statystyka strzałów. „Portowcy” przez pierwsze 45. minut nie oddali żadnego strzału na bramkę Mateusza Bąka. Zwycięski gol padł w 19. minucie meczu. Po tym jak Radosław Janukiewicz, bramkarz Szczecinian, źle wybił piłkę, przejął ją Grzegorz Wojtkowiak i zagrał do Sebastiana Mili, który wykończył akcję.

W drugiej części meczu podopieczni Jana Kociana obudzili się i zaczęli zagrażać przyjezdnym. Nie potrafili jednak zakończyć golem żadnej ze stworzonych okazji. Na domiar złego od 78. minuty tego meczu musieli grać jednego mniej. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Maksymilian Rogalski. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i trzy „oczka” jadą do Gdańska.

Pogoń po tym meczu jest na 12. pozycji w tabeli, a Lechia awansowała na 7. lokatę. Pamiętajmy jednak, że to dopiero początek gier w tej kolejce, a różnice pomiędzy zespołami z miejsc 7-14 są nie wielkie i wszystko może się zmienić w ciągu dwóch dni.

13.03.2015, godz.20.30, T-ME, 24. kolejka: Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 0:1(0:1)